Herb

Od 12 listopada 2002r. nasza „zielona” szkoła ma swój herb. Jak widać ma on kształt tarczy szkolnej w kolorze niebieskim, na tle której znajduje się rysunek naszej „zielonej” szkoły oraz napis Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi. Tarcza umieszczona jest na tle żółtego prostokąta.

KRÓTKA HISTORIA POWSTANIA HERBU
15 września 2002r. z inicjatywy nauczycielki Ireny Witkowskiej został ogłoszony konkurs na projekt herbu szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu mogli w nim wziąć udział wszyscy chętni uczniowie, ich rodziny oraz wszyscy okoliczni mieszkańcy. Można, zatem określić ten konkurs mianem „środowiskowy”. Prace mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną, na tle kształtu tarczy szkolnej. Termin składania prac mijał 31 października 2002r.
W dniu 12 listopada 2002r. odbył się finał konkursu. Najładniejszy projekt wybierali wszyscy uczniowie szkoły. Każdy uczeń wrzucał swój głos do przygotowanej urny. Pierwsze głosowanie nie wyłoniło zwycięzcy. Projekty Tomasza Onyśka z Wólki Miedzyńskiej oraz sióstr Katarzyny i Agaty Rusak z Bud Kupientyńskich zdobyły po tyle samo głosów. Potrzebne było drugie głosowanie, w wyniku, którego wygrał projekt Tomasza Onyśka. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu wyników zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca otrzymali nagrody. Jeszcze przez jakiś czas można było oglądać w szkole wystawę wszystkich prac zgłoszonych na konkurs.
Teraz inicjatywę przejął nauczyciel Witold Sobolewski. Podjął się realizacji spraw związanych z wykonaniem pieczęci i tablicy przedstawiającej herb szkoły. Celem wykonania pieczęci było stemplowanie nagród, dyplomów, podziękowań, listów gratulacyjnych itp. Tablica z herbem szkoły powinna zdobić pomieszczenia podczas ważnych imprez szkolnych. Na stałe jej miejscem jest ściana korytarza szkolnego na wprost głównego wejścia. Herb szkoły zdobi papier firmowy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, na którym są sporządzane wszystkie pisma urzędowe i okolicznościowe.

Strona optymalizowana dla przeglądarki IE 8.0 i rozdzielczości ekranu 1024x768