Aktualności

 
Dokarmiamy ptaki

Dzieci z naszego przedszkola tej zimy również dbają o ptaki. Przygotowały wraz z paniami jedzonko dla ptaszków, które umieściły na placu przedszkolnym. Przez okno można teraz obserwować sikorki, wróbelki które przylatują do karmnika jedząc ziarenka, słoninkę i okruszki.

zobacz galerię

 
Konkurs Witaj Święty Mikołaju

W grudniu Pani Urszula Szymczuk zorganizowała w naszym przedszkolu konkurs pt. „Witaj Święty Mikołaju”. Był to konkurs dla dzieci, którzy mięli wraz z rodzicami przygotować pracę plastyczną. Forma pracy była dowolna, liczył się pomysł i estetyka.
Dzieci spisały się na medal, przyniesione prace były piękne, pomysłowe i bardzo różnorodne. Na rozstrzygnięciu konkursu Pani Ula wręczyła dzieciom dyplomy i upominki, bo oczywiście każdy zajął pierwsze miejsce.

zobacz galerię

 
 
Wyjazd na salę zabaw do Sokołowa Podlaskiego

06.12.2010 dzieci z naszego przedszkola wyjechały do Sokołowa na salę zabaw. Był to prezent mikołajkowy. Dzieci świetnie bawiły się w basenie z kulkami, pokonując różne przeszkody i zjeżdżalnie. Śmiechu i radości nie było końca. Po powrocie czekała na dzieci niespodzianka, gdyż św. Mikołaj zostawił dla dzieci list, dyplomy i słodkie upominki.

zobacz galerię

 
Rytmika i gimnastyka korekcyjna

Dwa razy w tygodniu do naszego przedszkola przyjeżdża Pan Grzegorz Nowotniak. Prowadzi z dziećmi rytmikę i gimnastykę korekcyjną Dzieci poznają na tych zajęciach różne instrumenty, dźwięki i wiele różnych melodii i piosenek. Na gimnastyce dzieci uczą się prawidłowej postawy ciała, różne zabawy ruchowe. Mają ogromną uciechę ćwicząc i bawiąc się z Panem Grzesiem.

zobacz galerię

 
Zabawa i zajęcia w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu dzieci biorą udział w zajęciach organizowanych przez nauczycieli, na których poprzez zabawę nabierają różnych umiejętności, poszerzają wiedzę o otaczającym ich świecie, tworzą piękne prace plastyczne, śpiewają, tańczą itd. W ciągu dnia maja także czas na zabawę swobodną, a po obiadku czas na odpoczynek.

zobacz galerię

 
Ubieranie choinki

W dniu imienin św. Mikołaja dzieci wraz z Panią Urszulą Szymczuk ubrały w przedszkolu choinkę. Na choince dzieci wieszały maskotki, łańcuchy, ozdoby. Było to ogromne przeżycie dla dzieci, wielka radość i dużo zabawy.
 

zobacz galerię

 
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Malucha” magazynu "Kubuś Puchatek"

W naszym przedszkolu realizowany był program edukacyjny Akademia Malucha Magazynu „Kubuś Puchatek”, który poprzez znanych i lubianych bohaterów: Kubusia Puchatka, Tygryska, Sowę, Prosiaczka, Maleństwo oraz Królika pomógł łagodnie i efektywnie wprowadzić dzieci w nowe otoczenie oraz nauczyć je prawidłowych zasad zachowania w przedszkolu.

Maluchy zdobywały następujące sprawności:

1. Sprawność Królika – umiejętność samodzielnego spożywania posiłków, właściwego zachowania się przy stole oraz mycia rąk przed posiłkiem. Dodatkowo uczyłyśmy dzieci rozróżniania smaków oraz określania, co im smakuje.  

2. Sprawność Tygryska – rozwijanie koordynacji ruchowej oraz nauki wykonywania poleceń.
Dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego dziecka niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości ruchu. Dzieci uczyły się wykonywania poleceń oraz słuchania wskazówek, które są niezbędne do wykonania przez dziecko proponowanych zabaw.

3. Sprawność Sowy – rozpoznawanie i rozróżnianie kształtów, dbanie o porządek, odkładanie zabawek na wyznaczone miejsca.
Dzieci uczyły się odnajdywania swojego znaczka w szatni, a także dbania o porządek i odkładania zabawek na miejsce po skończonej zabawie.

4. Sprawność Kubusia – umiejętność zgodnej zabawy, zaakceptowanie obecności innych dzieci, grzeczna zabawa w grupie.
Maluchy uczyły się funkcjonowania w grupie społecznej, wspólnego korzystania z zabawek, dzielenia się nimi, poznawały rozmieszczenie przedmiotów w sali.

5. Sprawność Maleństwa
 – umiejętność wesołej zabawy. Podstawowym warunkiem szybkiej adaptacji w nowym środowisku jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa oraz dobrego samopoczucia. Dlatego organizujemy  3-latkom zabawy, które wprowadzają je w dobry nastrój, co pozwoli wypełnić czas rozłąki z rodzicami, a także sprawić, aby z przyjemnością uczęszczały do przedszkola.

 
Pasowanie na starszaka

W październiku odbyło się w naszym Przedszkolu pasowanie na starszaka. Dzieci pod opieką Pani Anny Gomzy zaprezentowały część artystyczną. Starszaki były poddane również próbie sprawnościowej po której Pani Dyrektor Joanna Benedykciuk uroczyście wprowadziła dzieci do grona dzieci starszych tzw. Starszaków. Grupa przybrała nazwę MOTYLKI. Po zakończeniu części artystycznej odbył się uroczysty poczęstunek. Było miło i wesoło.

 zobacz galerię

 

 
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Malucha”

Grupa krasnoludków bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Akademia Malucha Magazynu "Kubuś Puchatek" . W ramach realizacji programu maluchy wprowadzane są w świat przedszkolnej edukacji - uczyć się poprzez zabawę, podstawowych zasad dobrego zachowania. Dzięki znanym i lubianym bohaterom z magazynu "Kubuś Puchatek" dzieci mogą poczuć się bezpieczniej, stawiając pierwsze kroki na drodze do przedszkolnej samodzielności. Co tydzień dzieci zdobywają jedną sprawność.

Do tej pory udało nam się zdobyć sprawność ruchową Tygryska
(zdjęcia z zabaw ruchowych)
Oraz sprawność Króliczka- właściwego zachowania się przy stole (zdjęcia)

 

 
Konert zespołu LIMBOS

Jak co roku do naszego ZO przyjechał zespół Limbos. Przedszkolaki miały okazję posłuchać muzyki z różnych stron świata, gdyż w tym roku zespół prezentuje muzykę z Pięciu Kontynentów. Dzieciom bardzo podobał się występ, ochoczo wspólnie śpiewały, klaskały, wystukiwały rytm. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, rozśpiewane w dobrych humorach.

zobacz galerię

 

 
Poszukiwanie Pani Jesieni

Wrześniowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego nasze przedszkolaki spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Dzieci z grupy Krasnoludki wybrały się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Zbierały kolorowe liście i kasztany. W spacerze pomagał im „spacerowy” wąż, dzięki któremu żaden Krasnoludek się nie zgubił.

zobacz galerię

 

 
Uroczyste pożegnanie starszaków

W czwartkowe popołudnie odbyła się Uroczystość pożegnania Starszaków z przedszkolem. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały program artystyczny, który rozpoczęły polonezem. Następnie piosenkami oraz wierszami pożegnali swoje przedszkole .Nie obyło się bez łez w oczach przedszkolaków, personelu przedszkola oraz rodziców, bo "tak niedawno poznaliśmy się , a tu już rozstania nadszedł czas, tyle przecież wspólnie przeżywaliśmy - teraz już wspomnienia łączą nas!" Na pożegnanie dzieci z grupy młodszej ofiarowały starszakom upominki, natomiast Pani Dyrektor uroczyście wręczyła absolwentom przedszkola książki oraz dyplomy, a ich rodzicom podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc.
Potem wszystkie dzieci, pracownicy przedszkola i rodzice zasiedli do przygotowanego przez rodziców ostatniego już podwieczorka. Na koniec uroczystości dzieci jeszcze raz poszły pobawić się swoimi ulubionymi zabawkami w sali .

Kochanym Absolwentom naszego przedszkola życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w szkole, poznania wielu wspaniałych przyjaciół i uśmiechu na twarzy każdego dnia.
Pamiętajcie o nas i odwiedzajcie

zobacz galerię

 

 
Wycieczka do Warszawy - 31.05.2010.

Bardzo wcześnie rano nasze przedszkolaki wraz z dziećmi z młodszych klas ze szkoły wyruszyły na wycieczkę autokarową do stolicy.
Głównym celem wyprawy był Teatr Baj, a w nim spektakl pt "Królewna Śnieżka". Już o godzinie 9.30 byliśmy w teatrze i zachwycaliśmy się jego wnętrzem, a o 10:00 rozpoczęło się przedstawienie, które dostarczyło nam wielu wrażeń i emocji. Całe widowisko wprost kipiało od ciekawych scen i barw w swojej scenerii. Nasze dzieci , razem z całą widownią, bawiły się doskonale. Okazuje się, że można i warto nie poprzestawać wyłącznie na bajkach telewizyjnych. Następnie wybraliśmy się do ZOO, mimo złej pogody dzieci zaciekawieniem oglądały wszystkie zwierzęta.
Na zakończenie wycieczki byliśmy w Mc Donald's. Do przedszkola wróciliśmy w dobrych humorach około godziny 18:00.

zobacz galerię

 

 
II Sokołowska Przedszkoliada 2010


16 czerwca na miejskim stadionie odbył się finał 2 Sokołowskiej Przedszkoliady. Do rywalizacji przystąpiło nasze przedszkole
Każda drużyna liczyła 18 osób - po sześcioro: 4-latków, 5-latków, 6-latków. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach tj: mini maraton, skok w dal z miejsca, bieg na dystansie 30 m i 50 m, skok w dal z miejsca, rzut na odległość piłką lekarską.

Dzieci bawiły się doskonale, dostarczając kolegom na trybunach wiele emocji i wrażeń. W czasie trwania zawodów nad bezpieczeństwem przedszkolaków czuwały nauczycielki Urszula Szymczuk, Dorota Pogorzelska, pani Gosia Frankowska oraz rodzice naszych uczestników.
Na zakończenie każde Przedszkole otrzymało z rąk dyrektora OSIR-u pana K. Iwańskiego drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom zaś każdy uczestnik coś słodkiego

zobacz galerię

 

 
Zielony ogródek

Starszaki w swojej sali założyli zielony ogródek.
Dzieci poznały cykl rozwojowy roślin, sposób ich rozwoju: z nasion, cebulek oraz kłączy. Ale także różne podłoże: woda, ziemia, wata, gaza. Do prac związanych z sianiem, sadzeniem czy pielęgnowaniem roślin włączają się wszystkie dzieci.
Z jakim zaangażowaniem podlewają założone hodowle, codziennie chodzą obserwują, dzielą się z innymi spostrzeżeniami na temat pojawiających się w rozwoju roślin zmian. Uczą się odpowiedzialności, a także uzmysławiają sobie fakt, że aby coś osiągnąć trzeba w to włożyć trochę pracy i wysiłku. Później gdy już wszystko się zazieleni, to taka "oaza" w sali gdy za oknem zimno, deszcz, a czasami nawet śnieg jest czymś niepowtarzalnie pięknym. Dzieci bardzo są z tego dumne i często zapraszają rodziców na salę, aby móc pochwalić się swoimi osiągnięciami.

zobacz galerię

 

 
Wyjazd do SOK

19 lutego 2010r. dzieci były w Sokołowskim Ośrodku Kultury na spektaklu teatralnym pt. ,,Czarnoksiężnik z krainy Oz". Był to fantastyczny spektakl opowiadający o Dorotce, która wędrowała po tajemniczej krainie. Oprócz baśniowego pierwiastka dużo się w nim śpiewało, chodziło, no i oczywiście wszyscy się dobrze bawili.
 

 

zobacz galerię

 

 
Konkurs "Polska Moja Ojczyzna"

Dnia 30.04 dzieci z grupy starszaków wzięły udział w konkursie wiedzy o Polsce i legendach związanych
z nasza Ojczyzną. Zabawę przygotowała U. Szymczuk - wychowawca grupy. Tego dnia dzieci mogły pochwalić się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi podczas cyklu zajęć o Polsce. Dzieci wykonywały zadania
w grupach 4 osobowych. Podczas wspólnej zabawy dzieci uczyły się również wspólnego działania na rzecz całej grupy.
 

zobacz galerię zdjęć

 
26.04 "Misja Velvetki"

Wzięliśmy udział w Ogólnopolski program edukacyjny ,, Misja Velvetki " kształtujący nawyki higieniczne wśród dzieci w wieku 3-6 lat.

Cele programu

  • Zapoznanie dzieci z zasadami higieny, ze szczególnym uwzględnieniem higieny nosa

  • Kształtowanie nawyków higienicznych

  • Uczenie dzieci zasad profilaktyki grypy i innych chorób przenoszonych drogą kropelkową

Na zakończenie programu wspólnie wymyśliliśmy imiona dla 6 Velvetek, głównych bohaterów całej akcji . Nasze propozycje to ; Bibivetka, Fifivetka, Edivetka, Olavetka, Michovetka.

 
Przedszkoliada na basenie

26 kwietnia 5-latki i 6-latki, wzięły udział w pierwszej lekcji nauki pływania . Instruktorem naszym był pan Paweł Rogala -nauczyciel w-fu w naszej szkole.
 

 

 

zapraszamy do galerii

 
Nauka pływania na basenie

26 kwietnia 5-latki i 6-latki ,wzięły udział w pierwszej lekcji nauki pływania . Instruktorem naszym był pan Paweł Rogala -nauczyciel w-fu w naszej szkole.
 

 

 

 

zapraszamy do galerii

 
Święto dziewczynek i chłopców

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola np: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach, imieninach itd..... Równie ważne jest "Święto Dziewczynek i Chłopców", które obchodziliśmy 8 kwietnia .
Tego dnia chłopcy dla swoich koleżanek przygotowali kwiatek z lizaka oraz słodką bransoletkę , które wręczyli dziewczynkom. Również dziewczynki w dowód wdzięczności za pamięć i miły dzień. przygotowały chłopcom "niespodziankę" własnoręcznie wykonane krawaty.

zapraszamy do galerii

 
Śniadanie Wielkanocne

Z okazji świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne. Rano ks. Dariusz Misior poświęcił koszyczek, w którym znajdowały się: kiełbasa, jajko, chleb, szynka, babka, sól, pieprz, baranek, kurczaczek i pisanki. Po śniadaniu wielkanocnym dzieci szukały słodkich upominków od zajączka wielkanocnego.

 
22.03 Pożegnaliśmy Zimę

I choć lubimy tę porę roku to tym razem trochę się u nas zasiedziała. Starszaki wykonały ekologiczne Marzanny. W tym celu wykorzystały włóczkę, ścinki materiałów, bibułę. Robienie Marzanny było okazją do poruszenia tematu wiosny jako szczególnej pory roku - czasu budzenia się do życia, czasu zasiewów i czekania na plony oraz wykorzystania materiałów wtórnych . Poprosiły "Marzannę - zimową pannę", aby oddała już świat we władanie Pani Wiosny, dlatego ukryły Ją w najciemniejszym miejscu w przedszkolu, aby tam została przez cały rok. Dzieci z niecierpliwością czekamy na pierwsze oznaki wiosny: słońce, kwiaty i powrót ptaków z ciepłych krajów, dlatego też swoją salę przygotowały na Jej przyjście.
 

zapraszamy do galerii

 

Udział w Ogólnopolskim programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W bieżącym roku szkolnym 2009/2010 w naszym przedszkolu realizowany jest program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to program edukacyjny, którego celem jest ukazanie dzieciom piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić. Organizatorem programu jest firma Tymbark i marka Kubuś. W ramach programu w grupie maluchów i starszaków przeprowadzono szereg zajęć i akcji ekologicznych i innych działań ekologicznych. Dzieci uczyły się jak zostać prawdziwym Przyjacielem Natury - wiedzą, że należy dbać o rośliny i zwierzęta, chronić lasy, oszczędzać energię i wodę oraz dbać o czystość powietrza i segregować śmieci. Podczas realizacji wyżej wymienionego programu przedszkolaki w radosny sposób poznawały naturę i uczyły się jak ją chronić.

zapraszamy do galerii

 
GÓRA GROSZA

Nasza placówka już po raz czwarty przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Coroczny patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzieci z obu grup z wielkim zaangażowaniem włączyły się w zbiórkę pieniędzy.
 

 
29.01.2010. Bal u Królowej Zimy

W piątek , zaraz po śniadaniu, w naszym przedszkolu odbył się bal choinkowy .Do pięknie udekorowanej Sali przybyły uśmiechnięte przedszkolaki w kolorowych, karnawałowych strojach. Imprezę prowadziły panie: Anna Gomza, Urszula Szymczuk i Dorota Pogorzelska. Wśród przebierańców tradycyjnie przeważały księżniczki, wróżki, królowie, spidermeni, batmani, Indianie, kowboje, piraci. Do karnawałowej zabawy wszystkich zaprosiła Pani Zima. Były tance integracyjne, zabawy ruchowe oraz konkurencje prowadzone przez Panią Zimę. Impreza nasycona była niespodziankami i atrakcjami. energii na dalsza zabawę.
Największą atrakcją balu było spotkanie z Mikołajem. Jak zwykle Święty nie zapomniał o prezentach dla naszych przedszkolaków. Potem były zabawy z dostojnym gościem oraz wybór Króla i Królowej Balu, a zostali nimi: Kamilka Kalinowska i Mateusz Telak. Zabawa wyzwoliła wiele pozytywnych emocji wśród uczestników tegorocznego balu.
 
   

 
Kącik Urodzinowy


W naszym przedszkolu istnieje zwyczaj obchodzenia "Dnia Urodzin Dziecka". Urodziny każdego przedszkolaka są dniem szczególnym, połączonym z radością, zabawą, pamiątkowymi fotografiami i słodkim poczęstunkiem. Zajęcia urodzinowe mają na celu integrację grupy, budowanie dobrej samooceny u dzieci, podkreślenie ich mocnych stron, pomoc dzieciom w rozumieniu siebie i innych.

 
   

 
22.01.2010 Dzień Babci i Dziadka

Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczyście święto naszych babć i dziadziusiów. Nasze przedszkolaki przygotowały program artystyczny, upominki dla swoich ukochanych . Po przedstawieniu dzieci zaprosiły swoich dziadków i babcie do wspólnej zabawy.
Po uroczystości czekał na gości: przygotowany poczęstunek.
 
 
 


 

 
Przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Kwiatek dla babci i dziadka”

Dnia 22 stycznia 2010 roku podczas Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu ,,Kwiatek dla babci i dzidka ". Organizatorem imprezy była nauczycielka Urszula Szymczuk.
W konkursie wzięło udział 16 dzieci z obu grup tj. Sandra Hardej. Ewa Wycech, Gabrysia Kryszczuk, Krystian Wilk, Kamila Kalinowska, Kacper Brzezik, Natalka Brzezik, Marysia Bierdzińska, Mateusz Telak, Magda Wołynek, Julia Koć, Julia Barcik, Kuba Przyborowski, Kasia Bielecka, Kacper Zduniak, Eryk Siemikowski. Pomysły na prace były różnorodne od wyklejanek, kwiatków bibułkowych aż do kwiatków z materiału i serwetek.  Wszystkie dzieci od pani dyrektor w nagrodę otrzymały dyplomy i upominki.
Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni i fantazji u dzieci, oraz wspólne działanie dziecka z rodzicem.

 
Mali kucharze

Przed świętem babci i dziadka, dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami przygotowywały słodki upominek dla gości. Były to własnoręcznie zrobione pierniczki, śliczne małe dziewczynki i chłopcy. Które po upieczeniu dzieci artystycznie udekorowały.

 
Wigilia w naszym przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim.
Oprócz świątecznych ozdób i dekoracji dzieci wraz ze swoimi paniami, przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe Jasełka.
W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się w poniedziałek 21 grudnia. Do przedszkola przybyły całe rodziny. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor mówiąc o Bożym Narodzeniu, ich znaczeniu, następnie dzieci zaprezentowały Bajkowe Jasełka, a wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd.
Kolejnym punktem uroczystości było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzenia. Potem udaliśmy się do sali maluchów , gdzie wcześniej przygotowałyśmy stoły z potrawami wigilijnymi.
Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu. To wyjątkowe wydarzenie, pozwala nam bliżej poznać się i na długo pozostaje w naszej pamięci.

 

Św. Mikołaj u grzecznych dzieci
To już czas, to już czas prezenty przynieś nam...
Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty.
Choć może czasem przykro Świętemu,
że nikt prezentów nie daje jemu.

Mikołajki - należą już do tradycji. Dostarczają one wiele radości, a dzieci oczekują na przysłowiowy „worek niespodzianek”. Tak też było i w tym roku, tym razem 7 grudnia był dniem pełnym oczekiwania na tak ważnego gościa, dniem, na który dzieci czekały cały rok. A że w naszym przedszkolu wszyscy byli grzeczni Mikołaj do nas zawitał w noc , kiedy dzieci jeszcze nie było w przedszkolu i zostawił przedszkolakom list i paczki ze słodyczami, a dla obu grup, pełny worek zabawek. Obiecał także, że przyjdzie do nas za rok, oczywiście pod warunkiem, że znów będziemy grzeczni.

 

Przedszkolaki dokarmiają zimą ptaki

Dzieci obu grup przedszkolnych, postanowiły w mroźne dni dokarmiać ptaki. Swoje dokonania namalowały także na kartkach papieru. Dokarmianie ptaków to jedna z najpopularniejszych form ochrony ptaków, szczególnie zimą. Chcąc jednak dokarmiać należy pamiętać żeby NIGDY NIE STOSOWAĆ pokarmów solonych (warzyw, słoniny itp.), samych ziemniaków, zepsutego pieczywa oraz pieczywa robionego na kwasie chlebowym, suchych owoców, potraw zepsutych czy zjełczałych. Zima to trudny czas dla ptaków, z pomocą naszych przedszkolaków przetrwają go na pewno łatwiej. Każde dziecko wie , że najlepiej naszym ptakom jest w karmnikach, dlatego zadbaliśmy o to, aby znalazły się one na teranie naszego przedszkola. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

 

Przedszkoliada

Przedszkoliada to impreza sportowo-rekreacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym organizowana przez Sokołowski OSiR. W tym roku ruszyła druga jej edycja. Z entuzjazmem nasze przedszkole potwierdziło swój udział. I tak 28 stycznia w Gimnazjum Nr 2 w nowej Sali sportowej spotkali się reprezentanci miejskich przedszkoli oraz przedszkoli z terenu powiatu. Reprezentację każdego przedszkola stanowiła drużyna składająca się z osiemnastu osób (po sześcioro dzieci z 4-latków i 5-6-latków). Mimo zimna i mrozu na dworze, w hali sportowej panowała gorąca atmosfera. Do walki zagrzewał nas wyuczony okrzyk: ,,Gimnastyka!”.
Poszczególne grupy wiekowe rozegrały między sobą po 3 konkurencje. Była to wspaniała zabawa, a nie wyłonienie zwycięzców i pokonanych. "Maluszki" wyzwoliły ruchową energię oraz cieszyły się pierwszymi sportowymi startami. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny pan Mariusz Świerk, a przedszkolaków wspierały nasze panie: Małgorzata Frankowska, Dorota Pogorzelska , Urszula Szymczuk. Podczas sportowej zabawy nie zabrakło konkurencji dla opiekunów. Tym razem była to zabawa z piłką "Zbijak". Śmiechu było co nie miara!
Na koniec dyrektor OSiR-u pan Krzysztof Iwański wręczył młodym sportowcom dyplomy i słodki upominek. Oprócz dyplomów zabierzemy wspomnienia. Kondycję i dobry humor!
Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap Przedszkoliady 2010 , który odbędzie się na basenie.

 

Teatrzyk "Bajka o złotej rybce"

W czwartkowy poranek do przedszkola przyjechali aktorzy z przedstawieniem teatralnym pt: "Złota rybka". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły przygodę Laury , Jakuba oraz złotej rybki. Zdecydowana większość dzieci wiedziała , że bajkowa rybka może spełnić tylko trzy życzenia.
Jak każda bajka, tak i ta zakończyła się morałem: "Pieniądze i bogactwo nie dają szczęścia człowiekowi". Na zakończenie "widownia" nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Po raz pierwszy był to teatrzyk, gdzie występowały duże kukły lalek.

       

 

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim.
Oprócz świątecznych ozdób i dekoracji dzieci wraz ze swoimi paniami, przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe Jasełka.
W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się w poniedziałek 21 grudnia. Do przedszkola przybyły całe rodziny. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor mówiąc o Bożym Narodzeniu, ich znaczeniu, następnie dzieci zaprezentowały Bajkowe Jasełka, a wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd.
Kolejnym punktem uroczystości było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzenia.. Potem udaliśmy się do sali maluchów , gdzie wcześniej przygotowałyśmy stoły z potrawami wigilijnymi .
Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu. To wyjątkowe wydarzenie ,pozwala nam bliżej poznać się i na długo pozostaje w naszej pamięci.

 

Andrzejki

Tego dnia poznawaliśmy tradycje ludowe - wróżby andrzejkowe - które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dawniej, w przededniu imienin Andrzeja, wszystkie panny i kawalerowie chcieli poznać swoją przyszłość. Dlatego tego dnia w obu grupach pojawiły się cyganka, czarownica lub wróżka. Piękna nastrojowa dekoracja sal i uroczyście przygotowane stoły, nastrojowa muzyka oraz płomienie świec spowodowały, że dzieci poddały się atmosferze czarów i magii. Wróżyliśmy na różne sposoby. Między innymi były wróżby z serduszek (odgadywanie imion przyszłych sympatii), z butów (dzieci ustawiały buty obok siebie, czyj but znalazł się poza progiem, ten pierwszy pojedzie na wspaniałą wycieczkę), koło podróży (gdzie kto pojedzie na wakacje), rzucanie monetami do miski z wodą (czy spełni się marzenie). Tradycją w naszym przedszkolu było także lanie wosku przez dziurkę od klucza - z cienia rzucanego przez zastygły w wodzie wosk wróżono, co przyszłość przyniesie każdemu z nas. Przedszkolaki z uśmiechem reagowały na przepowiednie skierowane w ich stronę. Zabawa połączona ze wspólnymi wróżbami pozwoliła dzieciom poznać zwyczaje i obrzędy ludowe i przekonać się, jak miło jest podtrzymywać piękne tradycje ludowe.

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Miś Uszatek i jesień”

W październiku nasze przedszkolaki brały udział w Ogólnopolskim konkursie plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Miś Uszatek i jesień” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 5 im. Czesława Janczarskiego w Żaganiu. Prace konkursowe wykonały : Natalka Brzezik, Kasia Bielecka, Kacper Brzezik, Adrian Szymański

 

Mali kucharze w naszym przedszkolu

Starszaki podczas zajęć zorganizowanych przez panią Urszulę Szymczuk, samodzielnie wykonały sałatkę warzywną. Zapoznały się z obsługą niektórych narzędzi kuchennych. Samodzielne wykonanie sałatki dostarczyło dzieciom wielu radości oraz niezapomnianych wrażeń, a sałatka smakowała wyśmienicie.


 

Pokaz astronomiczny „Spotkanie z gwiazdami”

4 grudnia 2009r. na zaproszenie pani dyrektor Przedszkola w Nowej Wsi Joanny Benedykciuk Siedleckie Towarzystwo Miłośników Astronomii zorganizowało Pokaz Astronomiczny. Pokaz pt. „Spotkanie z gwizdami” cieszył się ogromnym zainteresowaniem i spotkał się z entuzjazmem dzieci, które uważnie słuchały Michała Osińskiego – Przedstawiciela STMA. Dzieci mogły dowiedzieć się, co to jest Wszechświat i jak powstają gwiazdy. Wykonując podskoki dzieci zobaczyły, że działa na nie siła przyciągania grawitacyjnego – ta sama, która scala materię gwiazdy i powoduje ruch planet wokół gwiazdy. Na zakończenie lekcji dzieci wysłuchały bajkę o Orionie – o wielkim i świetnym łowcy, który za swoją odwagę i zdolności został przeniesiony na nieboskłon, gdzie można go oglądać przez całą zimę.

Dzieci miały okazję do zobaczenia prawdziwego zwierciadlanego teleskopu Newtona o średnicy 10cm. jak również niewielkiego optycznego teleskopu Galileusza. Niestety pogoda nie dopisała i planowane obserwacje nieba nie doszły do skutku.

Przedstawiciel STMA Michał Osiński

Pasowanie na STARSZAKÓW

3.10.2009r. w naszym przedszkolu już tradycyjnie najstarsza grupa, zdaje swój pierwszy „egzamin”, aby stać się prawdziwymi starszakami i być pasowanym na starszaka. Grupa „Pracowite pszczółki” prowadzona jest przez panią Urszulę Szymczuk, która wspólnie z dziećmi przygotowała dla zaproszonych gości część artystyczną jak również dekoracje całej sali .
Młodzi aktorzy prezentowali zebranym gościom wiersze i piosenki. Sześciolatki okazał się wspaniałymi aktorami i nie było wątpliwości, że mogą być pasowani na Starszaków. Pasowania dokonała pani dyrektor Joanna Benedykciuk . Rodzice i młodsi koledzy z przedszkola przygotowani drobne upominki dla starszaków. Po pasowaniu goście i dzieci wspólnie spędzili czas przy poczęstunku przegotowanym przez grupę rodziców.

 

Ogólnopolska Uroczystość „Wspólne świętowanie Urodzin Kubusia Puchatka”.

15,10.2009 po raz pierwszy nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Uroczystości „Wspólne świętowanie Urodzin Kubusia Puchatka”.

Tego dnia obie grupy miał wypełniony cały dzień konkursami, wspólną zabawą przy muzyce wraz ze swoimi misiami przyniesionymi z domu. Momentem łączącym obchody urodzin we wszystkich przedszkolach było wspólne odśpiewanie Puchatkowi o godz. 10.00 tradycyjnego ,, 100lat” i wypuszczenie balonika z życzeniami dla Kubusia.
   

Koncert zespołu „LIMBOS - WULKAN MUZYCZNEJ ENERGII

Pod takim tytułem zawitał do nas po raz kolejny ulubiony zespół muzyczny „Limbos”. Najpierw jeden z muzyków poinformował nas o właściwym zachowaniu podczas koncertu muzycznego, a następnie zaprezentowali nam się muzycy, zasiedli do instrumentów i rozpoczęli koncert. Wtedy usłyszeliśmy fragment V symfonii Ludwika van Beethovena. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się wiele na temat życia i twórczości wielkiego muzyka. Chociażby to, że właśnie tą symfonię pisał będąc już zupełnie głuchym. W drugiej części koncertu na scenie pojawił się wokalista Leszek Kowalik. On zaśpiewał dla nas przebój Franka Sinatry „My way” i polskiego kompozytora Krzysztofa Klenczona „10 w skali beauforta”. Na zakończenie najmłodsi mogli wysłuchać znaną piosenkę „ Ogórek wąsaty”, a starsi uczniowie naszej szkoły przebój z Opola zespołu Pectus „To, co chciałbym ci dać”. wszystkie zagrane dla dzieci utwory pasowały do tegorocznego tytułu spotkania z muzyką. To był prawdziwy „wulkan muzycznej energii”.

       

Akcja „Sprzątanie świata 2009”

22. 09.2009r. już po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem "Pomagajmy Ziemi-codziennie".
Podczas akcji przeprowadzona była pogadanka na temat jak na co dzień możemy dbać o naszą Ziemię, następnie dzieci wspólnie wykonały plakat, mówiący wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości że dzieci chcą żyć na czystej Ziemi.
Plakat umieściliśmy na ogrodzeniu naszego przedszkola. Następnie zadaniem
dzieci było uporządkowanie terenu wokół przedszkola.
Przedszkolaki zbierały śmieci segregując do odpowiednich worków.
Tegoroczna akcja była udana: zebraliśmy mnóstwo papierów, opakowań, butelek szklanych i plastikowych.

Dzień Nauczyciela

14.10.2009 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczna bardzo podobała się dzieciom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Oświatowego. Nauczyciele i pracownicy dostali od dzieci kwiaty, medale zrobione z jabłek i pamiątkowe kartki z życzeniami.

Dzień Patrona

26.09.2009r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Gościem honorowym uroczystości był Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak. Swoją obecnością zaszczycił nas również wójt Gminy Sokołów Podlaski- pan Ryszard Domański, Pani Joanna Kaniuk - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach , Pani Marianna Piotrowska, była dyrektor Szkoły, Córka Patronki Szkoły Pani Piekarczyk, Pani Sołtys A. Motel, Delegacje ze szkół w Skibniewie, Czerwonce Grochowskiej, Przywózkach ze swymi nauczycielami. Pani Dyrektor Joanna Benedykciuk serdecznie powitała gości, przypomniała krótką historię Zespołu Oświatowego, a także zaprosiła do obejrzenia występów i przygotowanych atrakcji.
Można było obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, a także występ taneczny. Odbył się bieg im. Róży Król. Dzieci, rodzice i nauczyciele mogli również uczestniczyć w zawodach sportowych.
Wszyscy przybyli na uroczystość mogli również degustować potrawy z ziemniaków przygotowane przez rodziców.
 

Pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na basen 18.09.2009

W tym dniu Dzieci z naszego Przedszkola pojechały pierwszy raz w tym roku szkolnym na basen do Sokołowa Podlaskiego.
Wyjazd na basen organizowany jest raz w miesiącu i jest zawsze dla dzieci wielką atrakcją. W wodzie nasze dzieci czują się jak rybki, bawią się świetnie, jest wesoło, zabawnie i bardzo przyjemnie.

   

Strona optymalizowana dla przeglądarki IE 8.0 i rozdzielczości ekranu 1024x768

powered by EDCOM©2009